TUPTUSIOWO

CELE I ZAŁOŻENIA

Niepublicznego Przedszkola Językowego „Tuptusiowo”

 

„Jeśli chcesz patrzeć daleko w przyszłość…musisz najpierw spojrzeć wokół siebie, czy są wokół Ciebie dzieci”

 
 

W naszym przedszkolu najważniejsze jest DZIECKO, jego dobro, potrzeby, indywidualizm, jego zdolności, umiejętności a także trudności czy potrzeby. Zapewniamy wszystkim wychowankom jednakowo dużo uwagi , bo dziecko, jak rzekł  Phil Bosmans: „…jest chodzącym cudem, jedynym, niepowtarzalnym, wyjątkowym i niezastąpionym”.

 
 
Przedszkole w Rymanowie rozpoczęło swoją działalność 1 września 2013 roku. Placówka  mieści się w budynku przy ulicy Piekarskiej 3.  Sale przedszkolne są jasne, kolorowe, wyposażone w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne, które sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Przedszkole posiada swój plac zabaw, gdzie maluchy mogą bezpiecznie spędzić czas na świeżym powietrzu.
Chcemy nie tylko edukować, wychowywać ale również przybliżać dziedzictwo kulturowe naszego regionu, poznawać historię naszej ojczyzny a także rozbudzać w maluchach świadomość ekologiczną. Tu się bawimy, uczymy, poznajemy świat, ludzi, zwierzęta jednocześnie rozwijając umiejętności językowe.
Pragniemy również wspierać rodziców świadomie i aktywnie uczestniczących w wychowaniu swoich pociech.
 
Jesteśmy placówką wyjątkową, bo rodzinną. Szczególną uwagę poświęcamy temu, by dziecko czuło się u nas dobrze i bezpiecznie jak w domu.
Wiek przedszkolny, to czas, kiedy maluch poznaje swoje możliwości, a my staramy się te możliwości doskonalić.
Mamy przekonanie, że nasza wspólna praca będzie procentować w przyszłości.
 

 


 

 

JĘZYK OBCY
 
W naszym przedszkolu kładziemy nacisk na naukę języka obcego, który jest niezmiernie ważny w rozwoju intelektualnym dzieci. Wiek przedszkolny jest najlepszym momentem na rozpoczęcie nauki języka obcego, ponieważ od najmłodszych lat jest dla dziecka pasjonującą zabawą, a jednocześnie pomoże mu osiągnąć sukcesy w szkole.

ROZWÓJ ARTYSTYCZNY
 
Poprzez zajęcia plastyczne kształcimy zmysł estetyczny i wrażliwość artystyczną dziecka. Umuzykalnienie obejmuje rytmikę raz w tygodniu oraz zajęcia ze śpiewu i tańca przy akompaniamencie instrumentów muzycznych. Na zajęciach są również stosowane techniki relaksacyjne przy muzyce, co pozwala wyciszyć dziecko i zmniejszyć ewentualne napięcie mięśniowe. Wykorzystanie śpiewu, ruchu oraz tańca daje dziecku możliwość przeżycia różnych emocji, jednocześnie ucząc je prostych zasad muzyki, takich jak tempo czy dynamika. Dziecko uczy się też poprawnej artykulacji i ćwiczy głos. Dzięki zajęciom tanecznym dziecko może wyrazić się ruchowo, równocześnie ćwicząc motorykę, koordynację i pamięć ruchową. Podczas zajęć dziecko poznaje nowe piosenki i tańce, uczy się grać na flecie prostym oraz na instrumentach muzycznych perkusyjnych.

ROZWÓJ RUCHOWY
 
Ruch jest niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka. U nas dziecko ma wiele okazji do ruchu poprzez: taniec, rytmikę, zajęcia teatralne, gry i zabawy ruchowe, czy gimnastykę korekcyjno-kompensacyjną .Ważnym punktem dnia są zajęcia ruchowe lub na świeżym powietrzu jeśli tylko pogoda dopisuje. Chodzimy również  na plac zabaw mieszczący się na terenie przedszkola jak i wyprawy na duży plac zabaw, oddalony ok. 5 min drogi od przedszkola. Na spacerze dziecko porozumiewa się z opiekunami w języku angielskim, poznając angielskie nazwy otaczającego go świata.

ROZWÓJ  EMOCJONALNY I SPOŁECZNY
 
Pod czujnym okiem doświadczonych nauczycieli przedszkolnych dziecko uczy się zasad współżycia w grupie: jak należy postępować wobec innych i jak się zachować w sytuacjach trudnych społecznie. Cierpliwość, ciepło i zrozumienie ze strony opiekunów pozwala dziecku nauczyć się jak samodzielnie rozwiązywać konflikty z rówieśnikami. Dziecko uczy się jak radzić sobie w grupie posługując się językiem angielskim do wyrażania swoich potrzeb oraz w interakcji z innymi dziećmi i wychowawcami.

 

 

Aktualności    Szkoła    Rekrutacja    Metoda    Galeria    Przedszkole    Kontakt

 

 38-480 Rymanów, ul. Piekarska 3
tel. 795-961-781
biuro@montessori-rymanow.pl