TUPTUSIOWO

mgr Alicja Godzik

Założyciel i dyrektor Niepublicznego Przedszkola Językowego „Tuptusiowo”

oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej Montessori


              Przedszkole Językowe Tuptusiowo to spełnienie mojej największej pasji. Jak wiele poświęcenia, konsekwencji,  cierpliwości i uporu włożyłam, aby w poszukiwaniu swego powołania zmierzyć się z rzeczywistością i zrealizować swoje marzenia, aby teraz poczuć ogromną satysfakcję, radość i ulgę, że pomimo wszystkich przeciwności udało się, że dałam  radę i docenić ten piękny dar , jakim jest praca z dziećmi. Tak wiem, że Tuptusiowo to jeszcze „nieoszlifowany diament”, tym bardziej podwoję swój upór, gorliwość,  obowiązkowość i troskliwość, aby stał się diamentem najszlachetniejszym.

Dziękuję w szczególności cudownym przedszkolakom , którzy są dla mnie inspiracją a jednocześnie drogowskazem, jak „prosto” żyć, jak śmiać się bez powodu, jak po prostu być szczęśliwym.

Dziękuję im za to, że każdego dnia uczą mnie cierpliwości, pokory  i wytrwałości, a także za to , że dają mi szansę do podejmowania nowych wyzwań pedagogiczno- wychowawczych.

Moje  gruntowne i bogate wykształcenie pozwala mi na stosowanie urozmaiconych strategii nauczania oraz umiejętne organizowanie pracy dydaktycznej i różnych form aktywności dzieci, aby pobudzić ich wrażliwość,  ciekawość i rozwijać ich zainteresowania oraz stymulować do samorozwoju.

Jestem absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu- wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej. Muzyka towarzyszyła mi od zawsze. Dziś mogę wykorzystać swoje zdolności i umiejętności na zajęciach rytmiczno- ruchowych z dziećmi.

Jestem również absolwentką PWSZ w Lesznie na kierunku Edukacja Muzyczna z Pedagogiką Opiekuńczo- Wychowawczą.

Ukończyłam także studia licencjackie w PWSZ w Lesznie na kierunku Wychowanie Fizyczne  z Gimnastyką Korekcyjno-Kompensacyjną,  zdobywając jednocześnie kwalifikacje do prowadzenia zajęć  gimnastyki korekcyjno –kompensacyjnej.

Aby połączyć muzykę z ruchem, rytm z choreografią odbyłam studia podyplomowe na Akademii Wychowania Fizycznego w zakresie- Formy Taneczno-Gimnastyczne i Fitness.
Ukończyłam również studia licencjackie na PWSZ w Krośnie na kierunku -Filologia Angielska.

Jestem absolwentką Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi na kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna.

Swoją edukację uzupełniłam także o kurs kwalifikacyjny z zakresu organizacji i zarządzania oświatą, organizowany przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

Posiadam doskonałą znajomość języka angielskiego oraz wiedzę na temat kultury Stanów Zjednoczonych, ponieważ  spędziłam w Ameryce 7 lat, tam też ukończyłam kurs Conversation i Pronunciation. Podczas pobytu w USA miałam okazję pracować z młodzieżą amerykańską w różnym wieku i sprawdzić się jako pedagog, udzielając korepetycji z matematyki i muzyki. Doskonaliłam  jednocześnie swoje umiejętności  językowe, co sprawia, że biegle posługuję się językiem angielskim.  Byłam również asystentem na zajęciach muzyczno- ruchowych i  mam doświadczenie w pracy z grupą.

Swoje  umiejętności pedagogiczne doskonaliłam   pracując jako opiekun na obozach dla dzieci z  biednych i patologicznych rodzin oraz na obozach dla dzieci uzdolnionych muzycznie, gdzie wyszukiwałam „młode talenty”.

 Ukończyłam roczny kurs edukacji wczesnoszkolnej w Państwowym Instytucie Montessori w Warszawie- Dyplomowany nauczyciel Montessori.

 

 

 

 

 

mgr Klaudyna Lipińska - Smoleń - nauczyciel

 

Jestem absolwentką dziennych studiów licencjackich w Państwowej Szkole Zawodowejw Krośnie o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna. Studia uzupełniające magisterskie kontynuowałam w trybie dziennym na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku Pedagogika w zakresie edukacji wczesnoszkolnej.

 

Jestem nauczycielem mianowanym, z siedmioletnim stażem pracy. Uczyłam dziec w Oddziale Przedszkolnym i w klasach I – III. W czasie swojej pracy pedagogicznej ukończyłam wiele dodatkowych szkoleń i kursów – potwierdzonych certyfikatami, które wzbogaciły moje kwalifikacje zawodowe.Poznałam nowe, ciekawe metody i techniki wspomagające rozwój dziecka.

 

Podstawowym celem mojej pracy z dziećmi jest zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa, stworzenie miłej i serdecznej atmosfery oraz otoczenie każdego dziecka troską i zrozumieniem. Motywacją do pracy jest dla mnie każdy najmniejszy uśmiech i zadowolenie na twarzy dziecka.

 

 

 

mgr Maria Zając – nauczyciel

Ukończyłam 5 letnie studia magisterskie na Uniwersytecie Rzeszowskim o specjalności pedagogika opiekuńczo – wychowawcza oraz studia podyplomowe na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi.

 

Z wykształcenia jestem również logopedą- studia podyplomowe  w Tarnowskiej Szkole Wyższej.
W pracy z dziećmi najbardziej cenię sobie bezpośredni kontakt , ich wrodzoną chęć do uczenia się,
dlatego dokładam wszelkich starań by nauka ich nie męczyła ale raczej zachwycała i czyniła szczęśliwymi.


Jestem także mamą dwójki dzieci i wiem jak ważne jest wspomaganie rozwoju od najmłodszych lat.


Dzieci to najpiękniejszy skarb jaki może spotkać nas w życiu. Od nich powinniśmy uczyć się szczerości i optymizmu.
To one sprawiają, że nawet w pochmurny dzień może świecić dla nas słońce.

 Rozpoczęłam kurs pedagogiki Montessori.

 

mgr Agnieszka Kurcab - nauczyciel

 

Jestem nauczucielem wychowania przedzszkolnego, ukończyłam 5 letnie dzienne studia magisterskie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach,  kierunek Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z terapią peadagogiczną.

Po ukończeniu studiów przez kilka lat

pracowałam jako nauczyciel w przedzszkolu, prowadziłam grupy wiekowe od 3 - 6 lat.

Podczas pracy zawodowej wzbogacałam swoją wiedzę i umiejętności poprzez liczne szkolenia i kursy potwierdzone certyfikatami. Prywatnie jestem mamą 2 dzieci. Obecnie prowadzę grupę Montessori - odbyłam kurs pedagogiki Marii Montessori w Warszawie.  W mojej pracy największą uwagę przywiązuję do samopoczucia dzieci - aby czuły się bezpieczne, zaopiekowane i miały jak najwięcej powodu do uśmiechu. Ważne jest również wdrażanie dzieci do samodzielności, ponieważ dziecko samodzielne czuje się niezależne i pewne siebie..

 

Małgorzata Krupianik - pomoc wychowawcy

 

Jestem absolwentką Medycznej Szkoły im. Anny Jenke w Sanoku o kierunku Opiekunka Dziecięca.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam dzięki licznym praktykom w przedszkolach i żłobkach, pracy w żłobku oraz opiekując się dziećmi prywatnie w rodzinach. Praca z dziećmi jest dla mnie wyzwaniem, które codziennie daje mi nowe doświadczenia.


Cechuje mnie spokój, cierpliwość oraz sumienność, w pracy staram się być opiekuńcza, otwarta i zawsze uśmiechnięta.

Rzpoczęłam kurs pedagogiki Montessori.

 

Siostra  Barbara  Lachawiec- Religia

 

Aktualności    Szkoła    Rekrutacja    Metoda    Galeria    Przedszkole    Kontakt

 

 38-480 Rymanów, ul. Piekarska 3
tel. 795-961-781
p.tuptusiowo@wp.pl